Anakondí škrcení a konec! První Slovák v UFC byl donucen odklepat porážku

Své třetí vystoupení v UFC má za sebou historicky první slovenský zápasník v nejprestižnější bojové organizaci Ľudovit Klein. Ten změřil síly s Američanem Natem Landwherem, kterému se v polovině třetího kola povedlo uspět na submisi. Klein prvnímu takovému pokusu čelil již ve druhém kole, z kritické pozice se však dokázal dostat. Podruhé perfektně provedený anakonda choke nedokázal ubránit, což znamenalo druhou porážku v UFC.

UFC

Jako první do klece vstoupil právě Klein, který v úvodu zápasu působil o něco aktivněji, což netrvalo dlouho. Klein se většinu prvního kola pokoušel vysílat tvrdé kopy, načež dobře pracoval také rukama. Landwehr ovšem nezůstal vůbec pozadu a prezentoval se podobným způsobem. Koncovka prvního kola dopadla lépe pro Američana. Ten to u pletiva poměrně slušně rozbalil a Klein se dostal do problémů, ze kterých ho vysvobodil konec kola.

Slovenskému zápasníkovi znovu vyšel úvod kola, tentokráte toho druhého. Klein po rychlé kombinaci nalákal soupeře k pletivu, kde vyslal tvrdý high kick. Landwehr se ovšem dostal z nepříjemností a poté se mu duel podařilo dostat do klinče, kde působil silověji.

Američanovi se navíc u pletiva povedlo soupeře chytit do škrcení, se kterým následně přešel na zem, kde to vypadalo na konec. Slovenský zápasník ovšem přečkal zhruba třicetivteřinový pokus o submisi a z kritické pozice se mu povedlo vyváznout. Landwehr ovšem v koncovce druhého kola pokračoval ve tvrdém stylu. Svého soupeře zasypával řadou čistě trefených direktů, přesto se duel přehoupl do třetího kola.

Slovensko může slavit, má druhého zástupce v UFC

Klein tak potřeboval ve třetím kole nutně něco změnit, což se nepovedlo. Po poměrně slušných přestřelkách se Landwehr pokusil o další škrcení. Tentokráte se mu anakonda choke povedlo dotáhnout a Klein odklepal konec zápasu.

Pro slovenského bojovníka se jednalo o druhou porážku v řadě. V UFC tak má zatím za sebou tři zápasy, vyhrál pouze jediný.