S Walesem o body v Edenu, s kvalifikací o MS 2022 v Kataru se bude reprezentace loučit na Letné

Rekordní počet zápasů čeká v tomto roce českou fotbalovou reprezentaci. Po jarní části kvalifikace o postup na světový šampionát 2022 v Kataru a startu na mistrovství Evropy, kde se probojovala až do čtvrtfinále, je totiž před ní pokračování bojů o účast na MS. „Je to další výzva, která před národním týmem a trenérem Šilhavým stojí,“ připomněl nový předseda FAČR Petr Fousek, že reprezentace musí mít ty nejvyšší ambice.

Bernadett Szabo, Reuters

Prioritu momentálně představuje cesta do Kataru. Zvlášť, když samostatná česká reprezentace startovala na mistrovství světa poprvé a naposledy v roce 2006 v Německu. „Bylo by krásné zažít šampionát znovu,” zasnil se po návratu z mistrovství Evropy trenér Jaroslav Šilhavý, který vzpomínaný šampionát zažil v roli asistenta Karla Brücknera. Teď bude na něm, aby tam národní tým dovedl.

Mužstvo se sejde na konci srpna, protože už 2. září ho čeká pokračování kvalifikace o světový šampionát. Bělorusko přivítá česká reprezentace v Ostravě na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Na EURO 2020 cíl splnil, teď čeká Šilhavého další. Dostat z mužstva ještě víc, protože Katar volá

Následně se Šilhavého družina přesune do Bruselu, kde 5. září sehraje další kvalifikační utkání proti Belgii. Sraz zakončí přípravným zápasem proti Ukrajině, který se bude hrát 8. září v Plzni (čas výkopu ještě není stanovený). Od října se mezinárodní reprezentační kalendář vrátí ke dvěma zápasům během srazu, jako to bylo zvykem před vypuknutím pandemie Covid-19. Utkání proti Walesu bude 8. října hostit stadion Slavie v Edenu, o tři dny později by se duel proti Bělorusku měl hrát v Minsku.

Pro světový šampionát v roce 2022 bude k dispozici osm nových stadionů.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Listopadový sraz začne přípravným zápasem. Soupeř je v tuto chvíli v jednání. A 16. listopadu vyvrcholí kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 na pražské Letné proti Estonsku.

Případná baráž o postup na šampionát je na programu příští rok v březnu.

Podzim české reprezentace  
2. září, 20:45 Ostrava ČR-Bělorusko kvalifikace MS
5. září, 20:45 Brusel Belgie-ČR  kvalifikace MS
8. září Plzeň  ČR-Ukrajina  přípravný zápas
8. října, 20:45 Praha Eden  ČR-Wales  kvalifikace MS
11. října, 20:45 Minsk  Bělorusko-ČR  kvalifikace MS
listopad    přípravný zápas  
16. listopadu, 20:45 Praha Letná  ČR-Estonsko  kvalifikace MS