Volby 2021 | Fiala apeluje na poctivost, Bartoš ve volebním spotu volá po konci pijavic

„Zodpovědnost, slušnost a poctivost, úcta k zákonu i k sobě navzájem, to je přece co, co nás spojuje,“ přesvědčuje voliče Petr Fiala, lídr koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), jejíž spot se objevil na obrazovce jako první.

Česká televize videa stran a koalic vysílá ve zhruba čtvrthodinových blocích. Ve středu se jich v průběhu dne na obrazovce objeví devět.

„Máme na to, abychom spolu dali Česko dohromady, abychom spolu žili v zemi vzdělané a ekonomicky prosperující. V zemi, která je pevnou součástí západu. Máme na to vyhrát nad nevraživostí a nedůvěrou,“ snaží se také přesvědčit Pegtr Fiala a prosí voliče, aby šli volit.

Největší čas vzít si zpět, co patří všem, burcují Piráti a STAN

Kandidát koalice Pirátů a STAN na premiéra Ivan Bartoš apeluje na voliče, aby se šli zbavit pijavic, které podle něj zemi okrádají o budoucnost.

„Nechci, aby moje děti splácely dluhy za zlodějiny jiných. Chci, aby politici brali ochranu krajiny vážně. Nechci už nikdy zažít chaos a bezmoc, kdy zbytečně umírají lidé. Máte hlas, kterým to můžete změnit. Zbavme se pijavic, co naši zemi okrádají o budoucnost! Nejvyšší čas vzít si zpět, co patří nám všem. Vraťme zemi budoucnost,“ nabádají Piráti a hnutí STAN.

V televizi jsou spoty od středečního rána na programech ČT1, ČT2 i ČT3. Český rozhlas spoty vysílá na stanicích Radiožurnál, Vltava a Dvojka ve dvaadvacetiminutových blocích.

Kandidující strany mají ze zákona k dispozici celkem 14 hodin vysílacího času jak ve veřejnoprávní televizi, tak v rozhlasu. Každý kandidující subjekt má dodat buď jeden třicetivteřinový spot či dva takové spoty, které se budou ve vysílání střídat.

Spoty, jejichž pořadí bylo stranám vylosováno, bude ČT vysílat do 6. října do 14 hodin. V ten den odvysílá i „superdebatu“ hlavních představitelů kandidující stran, hnutí a koalic. Volby do Sněmovny se uskuteční 8. a 9. října.